w

Jak wyczyścić okulary?

Jak wyczyścić okulary, oprawy optyczne, okulary

Na pewno zastanawiasz się, jak prawidłowo wyczyścić okulary, aby ich nie uszkodzić. Ale również, aby nie pojawiały się żadne smugi!

Jak wyczyścić okulary?

Te kilka wskazówek sprawi, że Twoje okulary będą czyste jak łza!

1. Przed czyszczeniem okularów, umyj ręce.

Zanim zabierzesz się za czyszczenie okularów, upewnij się, że Twoje ręce są idealne czyste, bez kremu czy brudu. Najlepiej będzie, jeśli umyjesz ręce płynem do naczyń lub płynem nie zawierającym mydła. 

2. Wypłucz okulary w letniej wodzie

Usuniesz w ten sposób kurz i inne zabrudzenia, nie rysując przy tym okularów. Nie używaj w tym celu gorącej wody, może ona uszkodzić zewnętrzną powłokę szkieł.

3. Nałóż małą kroplę płynu do naczyń

Na każde szkło okularów, zaaplikuj małą kroplę delikatnego płynu do naczyń. Nie używaj płynów do naczyń, które zawierają w sobie balsam lub sok z cytryny.

4. Pocieraj delikatnie oprawki oraz szkła okularów

Postaraj się wyczyścić wszystkie zakamarki okularów, w których mógł zgromadzić się kurz lub inne zanieczyszczenia, zwróć szczególną uwagę na zauszniki, noski oraz miejsce, gdzie szkło styka się z oprawką.

5. Dokładnie opłucz

Wypłucz obie strony szkieł oraz oprawkę okularów. Niedokładnie spłukanie płynu do naczyń sprawi, że na szkłach pojawią się smugi.

6. Delikatnie potrząśnij okularami

Potrząśnij bardzo delikatnie okularami, aby usunąć ze szkieł pozostałości wody.

7. Ostrożnie osusz okulary, bawełnianym i idealnie czystym ręcznikiem

Osusz okulary, używając do tego bardzo delikatnego bawełnianej ściereczki, na przykład takiej której zazwyczaj używasz do osuszania szklanych naczyń. Upewnij się, że jest ona idealnie czysta i nie pozostawia za sobą żadnych włókien, które mogą porysować szkła.

8. Ponownie sprawdź czystość okularów

Użyj specjalnej ściereczki do okularów z mikrowłókna, jeśli na okularach pozostały jakieś plamki lub smugi. Taką ściereczkę na pewno dostaniesz u każdego optyka.

Jeśli jesteś w drodze i nie możesz wykonać tych wszystkich czynności w domu, wypróbuj specjalne ściereczki do czyszczenia okularów, możesz je dostać w salonach optycznych lub zwykłych sklepach.

Możesz również udać się do swojego salonu optycznego i tam poprosić o wyczyszczenie okularów.

Poniżej dowiesz się, czego nie powinno się używać do czyszczenia okularów:

  • NIE używaj swojej koszulki lub innej ściereczki do czyszczenia okularów, zwłaszcza gdy soczewki są suche. Może to spowodować zarysowanie soczewek. 
  • NIE używaj domowych środków do czyszczenia szkła lub powierzchni do czyszczenia okularów. Produkty te zawierają składniki, które mogą uszkodzić szkła i powłoki okularów.
  • NIE używaj ręczników papierowych, serwetek, chusteczek higienicznych ani papieru toaletowego do czyszczenia soczewek. Mogą one zarysować, zabrudzić soczewki lub pozostawić na nich włókna materiału.
  • NIE próbuj „wygładzać” zadrapań na soczewkach. To tylko pogarsza sytuację.

Staraj się przechowywać swoje okulary w etui. Zapobiegniesz wtedy ich porysowaniu.

admin

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dystrybutor opraw okularowych