w

Jak często wymieniać okulary?


W zależności od częstotliwości noszenia okularów, powinny być one regularnie wymieniane, gdyż są wtedy bardziej narażone na uszkodzenia i zarysowania. Niemniej jednak, to okulista lub optometryczsta powinien stwierdzić, kiedy i czy powinieneś wymienić okulary. Wzrok powinno się badać przynajmniej raz na dwa lata. Jednak jeśli Twój wzrok szybko się pogarsza lub chorujesz na zaćmę, wizyty powinny być znacznie częstsze.

Kiedy czas wymienić okulary?

🔸 Masz częste bóle głowy i niedowidzisz.

Bóle głowy, niewyraźne widzenie oraz uczucie ulgi po zdjęciu okularów, to oznaka, że czas udać się do specjalisty i wymienić okulary. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasz wzrok uległ pogorszeniu. A noszenie źle dopasowanych okularów może bardzo negatywnie wpłynąć na wzrok.

🔸 Stan okularów

Nawet, jeśli Twój wzrok nie uległ pogorszeniu, Twoje okulary mogą być w złym stanie i powinieneś je wymienić. Jeśli soczewki okularów są porysowane, wgniecione lub oprawki są wygięte lub pęknięte to zdecydowanie czas wymienić okulary! Uszkodzone okulary często prowadzą do pogorszenia się wzroku lub zmęczenia oczu.

🔸 Okulary wyszły z “mody

Wiele osób decyduje się na wymianę okularów, ponieważ wyszły one z mody. Lecz warto wymienić oprawki nie tylko, jeśli chodzi o trendy modowe, ale przede wszystkim technologiczne. W ostatnim czasie, technologia produkcji okularów zdecydowanie uległa ulepszeniu. Pojawiły się na rynku materiały, które zdecydowanie poprawiły komfort noszenia okularów.

Czy zmieniając szkła powinno się wymienić oprawki?

W wielu salonach optycznych mamy możliwość wstawienia szkieł do własnych opraw. Jednak jest to niezalecane, a czasem nawet jest to niewykonalne.

Chcąc zamontować inne soczewki okularowe, często przeszkodą są: dostępne średnice soczewek, rozstaw źrenic użytkownika okularów, wielkość konkretnych oprawek. Powinieneś więc zdecydować się na zakup całego kompletu, tym bardziej, że oprawki z czasem ulegają zużyciu.

Oprawki powinny być dobrze dopasowane do soczewek, dlatego nie podejmuj ryzyka kupując oprawki przez Internet, zdecyduj się na kupno opraw u optyka.


admin

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

GIPHY App Key not set. Please check settings

Modne okulary 2021 rok – Lunetia.pl

Dwie nowe marki OWLET Premium i OWLET Originals