w

Porysowane okulary

porysowane okulary sposoby

Niestety nie da się całkowicie usunąć rys z okularów. Te kilka wskazówek na porysowane okulary, pozwoli nieco zminimalizować defekty na szkłach i przedłużyć ich życie, jednak nie usuną ich całkowicie. Nie kładź okularów na soczewkach, tylko na zausznikach. Unikniesz w ten sposób porysowania się okularów. Pamiętaj również, aby przechowywać okulary w specjalnym etui.

Rozważ zakup nowych okularów/wymianę szkieł, jeśli porysowane okulary powodują u Ciebie następujące objawy:  

 – zaburzenia widzenia     

– utrudniają widzenie     

– sprawiają, że masz częste bóle głowy

Rys na soczewkach nie można ignorować, gdyż mogą skutkować pogorszeniem się wzroku.

Zobacz nasze wskazówki na porysowane okulary i jak zminimalizować rysy na szkłach:

1. Pasta do zębów

Jedyne co potrzebujesz to delikatna pasta do zębów. Wybierz pastę bez granulek ścierających z niskim stopniem ścieralności, która nie jest wybielająca oraz taką, która nie jest w postaci żelu.

Na porysowaną powierzchnię szkła nałóż niewielką ilość pasty do zębów i delikatnie pocieraj okrągłymi ruchami przez minutę miękką ściereczką. Ryski powinny zniknąć. Następnie przemyj okulary zimną wodą i osusz je delikatnie czystą ściereczką lub poczekaj aż wyschną. Jeśli nadal na szkłach zauważasz ryski, możesz powtórzyć cały proces.

2. Soda oczyszczona

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja pasta nie zawiera składników ścierających, lepiej nie ryzykuj i wypróbuj sposób z sodą oczyszczoną. Dodaj do sody trochę wody, aby utworzyła się pasta. Nałóż niewielką ilość na miejsce, gdzie są porysowane okulary i pocieraj delikatnie miękką ściereczką. Przemyj okulary, i powtórz, jeśli to potrzebne.

3. Pasta do polerowania

W przypadku plastikowych szkieł możesz użyć wosku lub pasty do polerowania samochodów lub pasty do mebli, które nie zawierają kwasów. Za pomocą ściereczki z mikrofibry lub wacikiem wetrzyj produkt okrągłymi ruchami, aż wosk wniknie w szkło. Proces takiego polerowania należy często powtarzać, przynajmniej raz w tygodniu.

Niemniej jednak, najlepszym i najskuteczniejszym sposobem będzie wymiana szkieł. Zapytaj swojego optyka o poradę lub wymianę szkieł. Powyższe sposoby zmniejszą zarysowania, ale całkowicie się ich nie pozbędą.

admin

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Cyfrowe zmęczenie oczu