w

Jakie oprawki dla dziecka?

jakie oprawki dla dziecka

Jakie oprawki dla dziecka?

Wybór oprawek dla dziecka może mieć duży wpływ na jego pewność siebie, dlatego bardzo ważne jest dobre dobranie oprawek dla dziecka. Na rynku istnieje naprawdę wiele modeli i stylów oprawek.


Jaki materiał oprawek wybrać?

Jeśli chodzi o oprawki okularów dziecięcych, najlepszą strategią jest wybór materiału, który jest zarówno wygodny, jak i trwały.

Dobrym wyborem będą oprawy wykonane z nylonowego materiału TR-90, niezwykle lekkiego i elastycznego. Zachowują swój kształt, co oznacza, że po wygięciu oprawki powrócą do pierwotnego kształtu. Oprawki z tego materiału są przyjemne w kontakcie ze skórą, idealnie nadają się dla dzieci będących w ciągłym ruchu.

Również dobrym wyborem jest materiał zwany acetatem to specjalny rodzaj plastiku pochodzenia roślinnego. Jest lekki, wytrzymały i hipoalergiczny, co oznacza, że ​​nie podrażnia wrażliwej skóry.

Zapytaj swoje dziecko, jaki styl i kolor oprawek mu się podoba.

By Twoje dziecko faktycznie nosiło nowe okulary, ważne jest, aby mu się one podobały. Przejrzyj nasze oferty opraw dziecięcych i zapytaj o nie swojego optyka.

Dzieci są bardzo aktywne, bawiąc się lub grając na podwórku okulary dziecka mogą ulec uszkodzeniu, dlatego warto jest upewnić się, że oprawki nie spadają dziecku (oprawki często posiadają wzmocnione zauszniki 180 stopni, tak jak w kolekcji Wiki Boom)

Dzieci z wadą wzroku jak najszybciej powinny otrzymać odpowiednią pomoc. Zwlekanie z pójściem do specjalisty lub kupnem odpowiednich okularów może skutkować stopniowym pogorszeniem się wzroku malucha.

Udaj się do optyka, który bardzo często przyjmuje u siebie dzieci. W takim salonie optycznym znajdziesz największy wybór oprawek dla dziecka.

By oprawki były komfortowe dla Twojego dziecka, muszą być dobrze dopasowane. Rozmiar oprawek powinien być dobrany do twarzy dziecka. Nie kupuj oprawek samodzielnie, muszą być one specjalnie dopasowane przez specjalistę.


Rozważ kupno zapasowej pary okularów.

Wypadki mogą się zdarzyć, a dzieci często bywają nieostrożne, choć nawet my dorośli potrafimy usiąść na własnych okularach 😊.

Dzieci mogą również z łatwością zgubić okulary. Z tego powodu przy zakupie okularów warto wziąć pod uwagę zapasową parę. Zapytaj swojego optyka, często przy zakupie drugiej pary okularów dla dzieci możesz dużo zaoszczędzić!

Zanim Twoje dziecko przyzwyczai się do noszenia okularów może upłynąć 1-2 tygodnie, jeśli jednak masz obawy co do wybranych oprawek, zgłoś się do swojego optyka.

Przypominaj o noszeniu okularów swojemu dziecku, jest to bardzo ważne dla zdrowia jego oczu!

Ważne jest, aby wizyta u optyka nie była stresująca dla Twojego dziecka. Wybierz dobrego optyka, tak aby wizyta odbyła się w przyjemnej atmosferze, co również zmotywuje Twoje dziecko do regularnego noszenia okularów!

admin

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cyfrowe zmęczenie oczu

Modne okulary 2021 rok – Lunetia.pl